Najlepsza plaża na Majorce? Sprawdź, którą koniecznie trzeba zobaczyć!

Tak jak zaznaczyłam w Poprzednim wpisie, Majorka to przede wszystkim piękne plaże i zatoki. Postaramy się pokrótce przedstawić te, które udało nam się zobaczyć. ?

Plaża Sa Calobra

Nudo de la Corbata

Zatokę Sa Calobra osobiście bardzo źle wspominam ze względu na drogę do niej prowadzącą. Trasa do niej idzie przez serpentyny Nudo de la Corbata aż do wąwozu Torrent de Pareis. Pokonanie ich samochodzikiem z wypożyczalni przyprawiło mnie prawie o zawał serca. To była istna masakra, wąska droga i nasz mały samochodzik próbujący wturlać się pod wielką górę-kontra masa autobusów pędząca z naprzeciwka. Kolejnym złym wspomnieniem jest parking. W godzinach popołudniowych będziecie musieli polować na miejsce, oprócz tego parking jest dość drogi.

Jeśli jednak dotrzecie na górę i zaparkujecie auto, czekają Was naprawdę piękne widoki.

Sa Calobra

Pierwsze co zobaczycie to urokliwy port. W dniu naszej wizyty było naprawdę wietrznie, ogromne fale co chwile uderzały o brzeg portu, tworząc niesamowity klimat.

Idąc dalej, zobaczycie (moim zdaniem najbardziej odjechane miejsce?) tunel wydrążony w skale,  przez który dotrzecie do wąwozu z maleńką, żwirową plażą. W godzinach popołudniowych oczywiście dość mocno zatłoczoną. We wszystkich poradnikach plaża mocno zachwalana, dla nas totalna porażka ze względu na ilość plażowiczów. ?️

Plaża Sa Calobra

Plaża Des Port

Znajduje się przy porcie Port De Soller. Niewielka piaszczysta plaża, ciągnie się wzdłuż całego wybrzeża zatoki. Przy deptaku pełno restauracji i barów. W dniu naszej wizyty na plaży było sporo ludzi, ale architektura miasteczka i sam port nas urzekły ❤️

Auto bez większego problemu zaparkujecie na pobliskim miejskim parkingu.

Plaża Cala Millor

Kolor wody i piasku na tej plaży może zachwycić, jednak ilość osób zdecydowanie może zniechęcić. Cala Millor to plaża, na której spędziliśmy może z 10 minut, nie ujęła nas w żadnym stopniu.

Ładna, bo ładna jak każda komercyjna plaża. Przy deptaku mnóstwo sklepów z pamiątkami i barów. Auto zostawić możecie bezpłatnie na większości uliczek niedaleko plaży.

Plaża Cala Se Nau

Niewielka piaszczysta plaża, otoczona skałami. Przejrzyście czysta, lazurowa woda. W związku z tym jest to plaża idealna dla osób lubiących nurkować i skakać do wody!

W godzinach popołudniowych plaża jest przepełniona turystami, ale jeśli troszkę pospacerujecie… na skałach znajdziecie idealne miejsce na rozłożenie koca. ?

Auto możecie zaparkować wzdłuż drogi prowadzącej na plażę za darmo.

Plaża Es Trenc

Ponad 1 km długości plaża, o pięknym białym piasku i turkusowej wręcz gorącej wodzie, posiada wyjątkowo łagodne zejście do wody.

Es Trenc

Nasze pierwsze wrażenie nie było pozytywne, na plaży było niesamowicie tłoczno. Na nasze szczęście pogoda zaczęła się psuć i sporo osób odpuściło sobie plażowanie, dzięki czemu mogliśmy podziwiać karaibskie wody w bardziej komfortowych warunkach.

Plaża Es Trenc

Płatny parking (5 euro za dzień) znajduje się zaraz obok plaży i jest naprawdę duży. Nie zwracajcie uwagi na auta zaparkowane po drodze, ja w obawie przed brakiem miejsca parkingowego stanęłam jakiś 1 km od plaży. Droga powrotna była naprawdę ciężka. ?

Plaża Racó des Notari Alemany

Wbrew opinii plaża na Magalufie była najmniej zaludnioną plażą, jaką odwiedziliśmy. Do około godziny 14:00 osoby plażujące można było zliczyć na placach. Wynika to pewnie z faktu, że imprezy w tej miejscowości kończą się o godzinie 6:00 i ludzie muszą się po prostu wyspać . ?

Plaża w Magalufie jak dla mnie była najlepszą. Plaża jest czysta, szeroka, piaszczysta. Zejście do wody jest łagodne w związku z tym, idealne dla dzieci. Na plaży znajdziecie wypożyczalnie rowerków i inne atrakcje wodne, a przy deptaku bary i lodziarnie, gdy dopadnie was głód i pragnienie. ? ?

 

To by było na tyle, jeśli chodzi o plaże, jakie udało nam się zobaczyć. Jeśli nie mieliście okazji, odwiedzić tej rajskiej wysypy to szczerze polecamy! Natomiast jeśli byliście, podzielcie się z nami wrażeniami. ✌?