Wiedeń

Wiedeń – najpiękniejsze miasto Europy?!

Wiedeń od wielu lat wygrywa rankingi na najpiękniejsze miasto Europy.

Do Stolicy Austrii jechaliśmy po dwudniowej wizycie w innym austriackim mieście, w którym spędziliśmy dwa dni pełne wrażeń.
Każdy, kto śledzi naszego bloga, pewnie już domyślił się, że chodzi o Salzburg, o którym pisaliśmy jakiś czas temu.

Wiedeń nocą

Odległość między miastami pokonaliśmy pociągiem w niespełna 3 godzinki (koszt 120 zł osoba), droga przebiegła bardzo przyjemnie z uwagi na to, że austriackie koleje to najwyższa liga podróżowania, w przeciwieństwie do których przywykliśmy w naszym kraju.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie można podróżować po Polsce w takich warunkach.

Noc w Wiedniu

Nocleg

Do Wiednia dojechaliśmy w godzinach wieczornych i jak się okazało, nocleg znajdował się po przeciwległej stronie miasta, więc czekał dość długi spacer.
Oczywiście nie przeszkadzało nam to wcale!
Sam nocleg rezerwowaliśmy jak zwykle przez serwis Airbnb i za trzy noce zapłaciliśmy 500 zł.

Biorąc pod uwagę, że pokój zlokalizowany był niemalże w ścisłym centrum oraz fakt, że rezerwowaliśmy go dzień wcześniej, cena wydaję się niewygórowana.
Prawdopodobnie rezerwując miesiąc wcześniej, cena byłaby dużo niższa więc jak na Wiedeń całkiem przyzwoicie 😉

Miasto nocą

Pierwsze wrażenie Wiedeń zrobił na nas piorunujące!
Z dworca kolejowego do miejsca noclegu mieliśmy 40 minut spaceru. Szliśmy brukowanymi, szerokimi ulicami co krok mijając wielkie, przepięknie zdobione budowle.

Mnogość przeróżnych bodźców niwelowała wszelkie oznaki zmęczenia. Co chwile zatrzymywaliśmy się, by podziwiać to, co stanęło nam na drodze.

Trzeba przyznać, że ilość rzeczy godnych uwagi troszkę nas przytłoczyła, przez co mieliśmy wątpliwości czy wystarczą nam 4 dni, które chcieliśmy poświecić na Wiedeń.

Jedzenie

Ze względu na to, że bywaliśmy w Austrii już kilkukrotnie i z tą kuchnią zapoznaliśmy się całkiem dobrze, nie szukaliśmy na siłę dobrze ocenionej restauracji z lokalnymi potrawami.

Już pierwszego dnia natknęliśmy się na włoską knajpkę (uwielbiamy włoską kuchnię), która była strzałem w dziesiątkę. Oliva Verde to typowa rodzinna restauracja, w której możecie poczuć się jak u siebie. Dodając do tego pyszne jedzenie, gwarantujemy, że wyjdziecie zadowoleni.

Zielona Oliwka

Od pierwszego do ostatniego dnia pobytu obiady jadaliśmy właśnie w tym miejscu, próbując różnych dań z karty. Obsługa każdego dnia witała oraz żegnała nas z uśmiechem 😉

Zdecydowanie polecamy Wam to miejsce, gwarantujemy dobre jedzenie i przyjemną atmosferę!

Zielona Oliwka

Oczywiście nie samymi obiadami ludzie żyją!

Śniadania jadaliśmy głównie w miejskich piekarniach i przeważnie były to dwa zestawy: wersja moja (Espresso+ słony precel), wersja Marty (Latte + słodki croissant).
McDonald’s był zdecydowanie królem kolacji.

Wiedeń

Tort Sachera

Będąc w Wiedniu, grzechem byłoby nie spróbować Tortu Sachera. Jest to największy Wiedeński przysmak, który kupicie prawie w każdej miejscowej kawiarni.

Jednak prawdziwy Tort Sachera zjecie tylko i wyłącznie w Café Sacher. Oryginalna receptura tortu jest ściśle strzeżona od 1832, kiedy to młody cukiernik Franz Sacher przez przypadek wymyślił jego recepturę, która mocno przypadła do gustu reszcie świata.

Jako że miejsce to jest bardzo popularne wśród turystów, spędziliśmy w kolejce dobre kilkanaście minut. Wystrój samego wnętrza robi na nas niemałe wrażenie. Z uwagi na ceny w restauracji zamawiamy jeden kawałek tortu (7,50 EUR) i kawę.

Oryginalny Tort Sachera Oryginalny Tort Sachera

Jakie wrażenia?

Dla osób kochających klasykę będzie to nie lada gratka, czekoladowe ciasto z cienką warstwą morelowej marmolady, oblane gorzką czekoladą mniam! Czy warto? Zdecydowanie!

Uważamy, że warto skosztować czegoś, co jest dostępne tylko w jednej kawiarni na świecie :)

W Wiedniu udało nam się skosztować jeszcze jednej rzeczy, a konkretnie KASZTANÓW 🙂 Mi osobiście nie przypadły do gustu, ale nawet nie wiem kiedy Marta pochłonęła całe opakowanie 😀

Kasztany jadalne

 

Jaki jest Wiedeń?

Nie wpisałem tutaj atrakcji, które zobaczyliśmy w Wiedniu przede wszystkim dlatego, że wpis byłby zbyt długi. Jednak w kolejnych dniach możecie spodziewać się kontynuacji 😉

Wiedeń nocą

Czy prawdą jest to, że Wiedeń jest najpiękniejszą stolicą Europy?

Wiedeń jest piękny, to nie podlega wątpliwości i każdy znajdzie sobie coś dla siebie. Czasami są to ogromne budowle innym razem malutkie detale, w których się zakochujemy. My zdecydowanie należymy do osób, które uwielbiają detale oraz to, jak one składają się w jakąś niepowtarzalną całość!