Wiedeń – co warto zobaczyć?

Jak zapewne każdy z was wie, ten wpis będzie kontynuacją poprzedniego wpisu, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy ?

W Wiedniu spędziliśmy 4 dni i pokrótce przedstawimy Wam, co przez ten krótki okres udało nam się zobaczyć.

Katedra Świętego Szczepana

Prawdopodobnie trafiając do Wiednia, katedra będzie pierwszym miejscem, do którego traficie, a to za sprawą tego, że znajduje się pośrodku Stephansplatz, czyli w samym sercu miasta.

Katedra samymi swoim gabarytami robi wrażenie, jest jedną z największych europie. Wstęp do środka jest bezpłatny i zdecydowanie warty polecenia! W godzinach wieczornych, gdy katedra jest podświetlona, sprawia dość mroczne wrażenie.

Hofburg

Jest to jeden z największych kompleksów pałacowych na świecie. Nam jego rozmiar przysporzył sporo problemów, gdyż na początku nie potrafiliśmy się tam kompletnie odnaleźć.

W Hofburgu zobaczycie między innymi cesarski skarbiec, w którym możecie podziwiać insygnia i klejnoty Świętego Cesarstwa Rzymskiego, jest tam również 19 apartamentów cesarskich, biblioteka narodowa oraz muzeum Sisi.

Jak widać Hofburg ma sporo do zaoferowania!

Motylarnia (Schmetterlinghaus)

Weszliśmy do niej z przypadku, nie nastawiając się na żadne rewelacje. Jednakże szklarnia, już na wstępie nas zaskoczyła. Było w niej gorąco, duszno i wilgotno, tak aby motyle miały idealne warunki do życia. Miejsce to zachwyciło nas roślinnością, a motyle wyglądały przepiękne, jak z bajki!

Dodatkowo mieliśmy możliwość zaobserwowania całego procesu rozwoju motyli na żywo!

Za przyjemnie spędzony czas zapłaciliśmy 6,50 Euro.

Schönbrunn

Pałac Schönbrunn był dla nas jednym z głównych celów wiedeńskiej przygody. Jeżeli śledzicie naszego Instagrama to pewnie wiecie, że za sprawą Sisi było to ogromne marzenie Marty.

Pałac oferuje nam naprawdę sporo atrakcji. Spośród ponad 1441 sal możemy zobaczyć 45 z nich i trzeba przyznać, że warto. Największe wrażenie zrobiła na nas Wielka Galeria, czyli 40-metrowa sala łącząca dwa pałacowe skrzydła, na której podczas kongresu wiedeńskiego odbywały się bale.

Warto dodać, że przy wejściu dostajemy pilot wraz ze słuchawką, w której usłyszymy polskiego przewodnika ?

Bilet polecamy kupić z wyprzedzeniem online, bo kolejki potrafią być ogromne. Warto dodać, że są różne „opcje” biletowe w związku z tym warto wcześniej zastanowić się co chcecie zobaczyć 🙂

W Schönbrunnie zobaczycie również Ogrody Cesarskie, ogromny labirynt z żywopłotów czy najstarszy ogród zoologiczny na świecie.

Na wycieczkę do ZOO się nie skusiliśmy, natomiast spacerując po cesarskich ogrodach straciliśmy poczucie czasu na naprawdę długo ?

Kamieniczki Hundertwassera

To dość nietypowa kamienica, która nie posiada żadnych symetrii oraz linii prostych, w połączeniu z intensywnymi barwami oraz bujną roślinnością tworzy naprawdę nietypowy widok.

Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest dużo lepsze niż bloki i kamienice w odcieniach szarości.

Belweder

Sporych rozmiarów barokowy pałac, dawniej jego górna cześć pełniła funkcję reprezentacyjną, natomiast w jego dolnej części mieszkał Eugeniusz Sabaudzki.

Dzisiaj znajduje się tam galeria sztuki z jednym z najcenniejszych zbiorów sztuki w Austrii – z najważniejszymi dziełami Gustava Klimta, Egona Schiele i Oskara Kokoschki. Wstęp do środka kosztuje 22 euro.

Nas przeciągnęły do niego przepiękne ogrody, do których wstęp jest bezpłatny ?

Na koniec jeszcze kilka fotek, które miejmy nadzieje, oddadzą klimat miasta.

Wiedeń
Ratusz
Karlskirche
Kościół św. Piotra

Jeśli odwiedziliście już Wiedeń, koniecznie dajcie nam znać jak było! 🙂