Londyn#1 Płatne atrakcje

Kilka miesięcy temu opuściliśmy nasze spokojne bawarskie miasteczko, by zacząć życie w miejskiej dżungli, jaką jest Londyn 😉
Z tego względu co jakiś czas będziemy Was częstować ciekawostkami właśnie z tego miejsca.

Na pierwszy ogień pójdą płatne atrakcje Londynu, napiszemy Wam, na co naszym zdaniem warto wydać pieniądze i jak je zaoszczędzić. Przykładowo sam bilet na London Eye kosztuje nie bagatela 27 Funtów za osobę, cena to trochę lekka przesada, biorąc pod uwagę fakt, że ze Sky Garden też możemy popatrzeć na Londyn z góry za darmo (przy czym bilety rezerwujemy wcześniej). Jednak bądź co bądź London Eye to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w Londynie i co tu zrobić…

Po przeanalizowaniu informacji w internecie zdecydowaliśmy się zakupić karnet Merlin’s Magical London Pass, dzięki tej magicznej karcie zaoszczędziliśmy sporo gotówki i zyskaliśmy dostęp aż do 5 Londyńskich atrakcji.

O jakich atrakcjach w ogóle mowa?

Do wyboru macie:
SEA LIFE London- aquanarium,
The London Dungeon-muzeum horroru,
Madame Tussauds Londyn- muzeum figur woskowych,
DreamWorks Tours Shrek’s Adventure-przygoda z Shrekiem,
Coca-Cola London Eye-czyli nasz sławny diabelski młyn.

Na stronie internetowej, którą podałam już wyżej, macie dostępne 3 pakiety: na 2, 3 lub 5 atrakcji.
Bilety możecie zakupić przez internet, ale i w kasach biletowych w budynku County Hall, w którym mieści się większość atrakcji.
Co ciekawe, jeśli zdecydujecie się na karnet łączony, macie 90 DNI na jego wykorzystanie- ekstra nie? 😉
Ok, skoro już wszystko w miarę jasne, pokrótce przedstawimy Wam naszą opinię o każdej z nich.

Londyńskie Aquanarium

Jest posiadaczem jednej z większych kolekcji organizmów wodnych. W akwariach o łącznej pojemności 2 mln wody zobaczycie ponad 500 gatunków zwierząt!

Pomimo mało zachęcających opinii wyczytanych w internecie, to miejsce było dla mnie numer 1 do odhaczenia z prostego powodu, jeszcze nigdy dotąd nie miałam okazji być w akwanarium.

Atrakcja posiada kilka poziomów podzielonych na sekcje, w zależności na gatunki i ich rodzaj występowania. Główną atrakcją jest wielkie akwarium, które ma się wrażenie rozlokowane jest w samym centrum a ścieżka zwiedzania biegnie wokoło niego 😉

Zobaczycie w nim ogromne rekiny, płaszczyki i żółwie. W mniejszych akwariach możecie oglądać koniki morskie, meduzy, ośmiornice, błazenki, cyruliki, piranie i inne tropikalne ryby oraz piękną rafę koralową. W innej sekcji macie okazje bliskiego spotkania z pingwinami. Z kolei na końcu przeniesiecie się do Lasów Deszczowych.

Ja się nie zawiodłam, podwodny świat, który mi tam przedstawiono, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Spotkałam gatunki, o których nie miałam pojęcia, a dzięki tabliczką informacyjnym zawartym przy każdym zbiorniku dodatkowo wzbogaciłam swoją wiedzę 😀

The London Dungeon-muzeum horroru

Jeśli nastawiacie się na ciarki to możecie poczuć się zawiedzeni. The London Dungeon to trochę taka lekcja historii o Londynie, a dokładniej o mrocznym Londynie.
W 20-osobowych grupach przemieszczacie się od sali do sali, w której aktorzy odgrywają scenki dotyczące krwawych historii Londynu. Cała przeprawa trwa 1,5h.
Efekty specjalne zastosowane w muzeum są naprawdę imponujące, scenografia zdecydowanie daje poczucie, że jest się w najciemniejszych zakątkach Londynu. Jeśli nie jesteś osobą o stalowych nerwach to na pewno będziesz bawił się fantastycznie i może nawet poczujesz dreszczyk emocji 😉
Jest jedno, ale… Twój angielski musi być dobry. Aktorzy mówią starodawnym angielskim i często ciężko zrozumieć, o czym mówią. Jeśli jednak bardzo Ci zależy na wizycie w tym miejscu, polecam najpierw zapoznać się pokrótce z historią Londynu, pomoże to w jakimś stopniu zrozumieć wypowiedzi aktorów. 🙂

Madame Tussauds Londyn- muzeum figur woskowych

Muzeum dzieli się na sekcje:
Party, czyli gwiazdy na czerwonym dywanie, tutaj możecie spotkać parę Beckhamów, Angelinę Jolie, Brada Pitta, Morgana Freemana i wiele innych osób z branży 😉

Bollywood, czyli gwiazdy kina indyjskiego, nas osobiście nie interesowały 😉

Film, tutaj możecie zrobić sobie zdjęcie z King Kongiem, zobaczyć Stevena Spielberga czy też usiąść obok Audrey Hepburn.

Music, tutaj zobaczycie królową popu Madonnę, Adelę, luzackiego Marleya, Britney za czasów świetności, ale i The Beatles czy Freddiego Merkurego.

YouTube, tę część przeszliśmy szybkim krokiem, bo nie śledzimy życia vlogerów.

Sport, czyli coś dla facetów. Marzy Ci się zdjęcie z Muhammadem Ali, proszę bardzo! A może jesteś fanem piłki nożnej? W takim razie możesz sobie cyknąć fotkę z samym Cristiano Ronaldo 😉

Culture, tutaj zobaczycie Marie Tussaud, czyli pierwotną twórczynię dzieł woskowych. Oprócz tego spotkacie Alberta Einsteina, Vincenta Van Gogha i Wiliama Shakespeare.

Royals, czyli cała rodzina królewska na czele z Królową Elżbietą 🙂 Do zdjęcia z Królową była zdecydowanie największa kolejka.

World Leaders, czyli osoby które wpłynęły na losy świata, między innymi Nelson Mandela, Luther King, Trump.

Star Wars i Marvel, czyli postacie z kultowych filmów.

Po ostatniej sekcji przechodzicie do ogromnej sali, w której czeka na Was- Marvel Super Heroes 4D Movie Experience, czyli kino 4D z filmem, w którym razem z 6 superbohaterów musicie uratować Londyn. Bardzo fajne przeżycie, jeśli zwiedzacie z dziećmi, na pewno będą zachwycone.

Ostatni etap wycieczki to Spirit of London, czyli przejażdżka wagonikiem przypominającym angielską taksówkę, podczas której przedstawiona jest historia Anglii. Tym miejscem byłam osobiście najbardziej zachwycona! Interaktywne przedstawienie zapamiętam na długo!

DreamWorks Tours Shrek’s Adventure- przygoda z Shrekiem

Na Shreka wybraliśmy się tylko i wyłącznie dlatego, że był w cenie zakupionego biletu. Atrakcja jest interaktywną zabawą, gdzie z pomocą aktorów próbujecie odnaleźć Shreka. Jednak uważam, że to atrakcja skierowana głównie dla dzieci (znających język angielski), dorośli będą się nudzić. Jedyną rzeczą, która wywarła na nas wrażenie był autobus z kinem 4D. Była to pierwsza część wycieczki i jak dla nas najlepsza.

Coca-Cola London Eye bądź inaczej Millenium Wheel

Jedna z najpopularniejszych atrakcji Londynu pozwala na zobaczenie go z lotu ptaka. Jest to najwyższe koło obserwacyjne w Europie – 135 metrów. Składa się z 32 kapuł, które symbolizują londyńskie dzielnice. Kapsuła ma długości prawie 9 metrów, wchodzi do niej około 25 osób. Pełny obrót koła trwa 30 minut, a jeśli pogoda Wam sprzyja, możecie zobaczyć panoramę Londynu, rozpościerającą się na 40 km.

Na wstępie porównałam London Eye do Sky Garden i powiem Wam, że widok z obu tych miejsc jest zupełnie inny. Widok ze Sky Garden w żadnym stopniu mnie nie zachwycił, ponieważ budynek znajduję się w sercu miasta, wśród innych kolosów (choć podobno, gdy zapada zmrok robi wrażenie), natomiast perspektywa z London Eye jest idealna.

Z góry widać każdy najważniejszy punkt miasta i to bardzo wyraźnie, a Tamiza płynąca pod kołem dopełnia widok.

Jednak muszę uprzedzić, nastawiajcie się na około 40-minutowe oczekiwanie w kolejce. ?

Podsumowując, fajnie spędziliśmy czas, ale cena jest nieadekwatna do poziomu rozrywki. Londyn ma do zaoferowania mnóstwo ciekawszych miejsc zupełnie za darmo i o tym będziemy wspominać w następnych postach 😉

Mam nadzieje, że powyższe opisy przydadzą Wam się w planowaniu wycieczki po Londynie. Jeśli macie jakieś pytania, zachęcamy do umieszczania ich w komentarzach.